BH28FB1WG-TR
Integrated Circuits (ICs)     SC-74A, SOT-753
Manufacturer No:
BH28FB1WG-TR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Product Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 5SSOP
RoHs Status:
Lead Free / RoHS Compliant
Datasheet:
BH28FB1WG-TR Datasheet(PDF)
  BH28FB1WG-TR Product Detail:
Total:
All website orders are non-cancellable
Popular parts number
NCP703SN30T1G
IC REG LINEAR 3V 300MA 6TSOP