3006P-1-505
Potentiometers, Variable Resistors
Manufacturer No:
3006P-1-505
Manufacturer:
Bourns Inc.
Product Category:
Trimmer Potentiometers
Description:
TRIMMER 5M OHM 0.75W PC PIN
RoHs Status:
Datasheet:
3006P-1-505 Datasheet(PDF)
  3006P-1-505 Product Detail:
Total:
All website orders are non-cancellable
Popular parts number
Quality assurance services
Value-added services
 Contains "3006" series products
  • TERM BLK MIDDLE 2POS 5.2MM ORG
  • TERM BLK BUS BAR 2POS 12.0MM BLU